Basketball Hoop, 5-7 ft Adjustable Height Portable Backboard System, 32 inch Basketball Hoop & Goal E415-LQK32CKWDJ009EFGVV0
SKU:
E415-LQK32CKWDJ009EFGVV0
(No reviews yet)
Current Stock:
Maximum Purchase:
298 units
Adding to cart… The item has been added
VEVOR Basketball Hoop, 5-7 ft Adjustable Height Portable BackboardSystem, 32 inch Basketball Hoop & Goal, Kids & Adults BasketballSet with Wheels, Stand, and Fillable Base, for Outdoor/Indoor
Thickened Base
Upgraded Height-Adjustable
Durable Material
Easy to Move
Ultra-Fast Assembly
Wide Application
Rim Size: Φ16 in / Φ415 mm,Adjustable Height: 5-7 ft / 152.4-213.4cm,Item Model Number: M0182,Material: Steel, Plastic, Nylon,NetWeight: 19 lbs / 8.6 kg